GİRESUN’U ŞAHA KALDIRACAĞIZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisinde Eczacı Burak Tolga Bektaşoğlu aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu. Bektaşoğlu Parti binasında düzenlenen toplantıda; “Sayın il başkanım, merkez ilçe başkanım, kadın ve gençlik kolu başkanım, önceki dönem görev yapan milletvekillerimiz, parti yöneticilerimiz, il-ilçe başkanlarımız, meclis üyelerimiz, değerli partililerimiz, uzaktan yakından gelen konuklarımız, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.

Bugün hayatımın en önemli, en mutlu günlerinden birisi. Bugün ismime yıllardır emek verdiğim, partimin adı ve aday adayı unvanı ekleniyor. Bu onuru benimle paylaşmak için buraya gelen bütün konuklarımıza abilerime, ablalarıma, kardeşlerime, dostlarıma, STK temsilcilerine , muhtarlarımıza, esnaf kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Burada doğduğum büyüdüğüm mahalle Osmaniye’den, ikametgahımın olduğu Teyyaredüzü’nden,  eczanamezin bulunduğu Debboy ve yöresinden, Kumyalı’dan, Hacıhüseyinden, Sokakbaşı, Gemilerçekeği’nden, Söken’den, Aksu’dan  Giresun’un değişik mahalleleri ve semtlerinden konuklarımız var.  Onlara hoşgeldiniz diyorum.

Yine aranızda benim canımdan çok sevdiğim görüş ve önerilerini her zaman dinlediğim parti büyüklerimiz var onları da saygıyla selamlıyorum.
Ebediyete intikal etmiş partilermizi rahmetle, minnetle anıyorum.

Ve yine bu salonda şu masada peynir, ekmek, Giresun simdiyle kahvaltı yaparak yaklaşık 15 yıldır sayısız seçimde, kampanyalarda birlikte olduğum abilerim, ablalarım var. 16 İlçemiz, 24 belediyemizi, bu belediyelerdeki 199 mahalle, 553 köyümüzün neredeyse tamamını defalarca dolaştığım sevgili partililerimiz var. Onlara ayrıca özel bir selam yolluyorum ve onları alkışlıyorum. Bugün CHP varsa onlar olduğu için var. Sağolsunlar var olsunlar.

Hayat arkadaşım, yoldaşım, iki çocuğumun annesi sevgili eşim öğretmen Burcu Bektaşoğlu da burada. Siyasetçi eşi olmak kolay değil. Yürüdüğüm yollarda çok kahrımı çekti, şimdiki gibi hep yanımda oldu. ona da hoş geldin diyorum.

 

Değerli konuklar…

Konuşmacının kendini tanıtması usuldendir. Ben Burak Tolga Bektaşoğlu. 1978 Giresun doğumluyum.

Evliyim, iki kız çocuğu babasıyım.

İlk-orta liseyi burada okudum. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdim. Eczacıyım. Biz de aile geleneğidir, buna uydum ve okulu bitirip Giresun’a dönünce CHP üyesi oldum. Önceki dönemde CHP Merkez İlçe Başkanlığı, Giresun Belediye Meclisi üyeliği görevlerinde bulundum. Giresunspor, Eczacılar Odası, ADD, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Dereli Kültür ve Dayanışma Derneği gibi pek çok derneğin ve STK’nın üyesiyim.

Ve şimdi de doğduğum, büyüdüğüm beni yetiştiren, bugünlere gelmemi sağlayan Giresun’a vefa borcumu ödemek için  Cumhuriyet Halk Partisi’nden  Giresun Belediye Başkan aday adayı olarak karşınızdayım.

Değerli konuklar.

Gene bir seçimle karşı karşıyayız. Hepsi önemliydi. Ama bu seçim bence Türkiye’nin geleceği açısından, partimiz CHP açısından en önemli seçimlerden birisi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, Osman Ağa, 42 ve 47. Gönüllü alay askerlerinin atalarımızın dedelerimizin yer aldığı kuvayı milliyecilerin ruhuyla kutlu bir yola çıkıyoruz.

Nasıl ki onlar 1919’un karanlığını aydınlığa çevirdilerse onların emanetçileri olan bizler de Ak Parti’nin ve tek adam diktatörlüğünün yarattığı her türlü olumsuzlukları ortadan kaldıracağız.

Türkiye’yi ve halkımızı hakettiği esenlik dolu günlere kavuşturacağız.

Bu bizim Cumhuriyetimizin ve partimizin 100.yılında Cumhuriyete kuranlara boynumuzun borcudur. Bunun için önce yerel yönetimlerde iktidar olacağız.

Genel başkanım Sayın Özgür Özel’in yaktığı değişim ateşli umut meşalesinin kıvılcımları yoldaşımız olacak. Kentlerimizi AKP’nin baskısından, zulmünden, derin yoksulluktan, açlıktan, uyuşturucu baronlarından, suç şebekelerinden, rantiyecilerden, ortadoğu kaçkınlarından kurtaracağız.

Benim pek çok hayalim var. Giresunlular göç etmeyecek. Kadınlar ötekileştilmeyecek, gençler umutlarını yeniden kuracaklar. Geleceğimiz çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunacağız. Engelliler için çok özel projelerimiz olacak. Doğanın her şeyi, bütün canlılar, can dostalarımızı nüfusumuzun bir parçası gibi göreceğiz.

Yerel değerlerimizi, kadim kültürümüzü, tarihimizi koruyacağız.

Bununla birlikte Giresun’u eski günlerde olduğu gibi tiyatrolarıyla, sinemalarıyla, şiir, şarkı okunan parkları, çay bahçeleriyle ışıklı sokakları, çiçekli ağaçlı sahiliyle, evlerinden kahkaha seslerinin yükseldiği, hoşgürünün, komşuluk ilişkilerinin, kentli olma duygusunun yeniden canlandığı bir şehir haline getirmek istiyorum.
Giresun huzurlu, Giresunlular mutlu olmalı.

Ama ne yazık ki mutsusuz. Çünkü Giresun da Türkiye gibi iyi yönetilmiyor, adeta savruluyor. Uçurumun başındayız. Giresun Belediyesi bunun en somut örneğidir. Kaynakları hor kullanılmış, borç batağından çıkamayan, batmış, bitmiş, itibarsızlaştırılmış, hizmet üretmeyen bir belediye var. Bu yüzyılda susuzluğu, yolsuzluğu, çöpü,  ulaşımı, köprüyü, geçiti konuşuyoruz. Komşu illerimizin çoktan hallettiği sorunlarımız bize bir reva gibi görülüyor. Köy görünümlü bir kente çevirdiler güzel Giresunumuzu. Emekçi kardeşlerimi, orada iyi niyetle görev yapanları ayrı tutuyorum. Sözüm yöneticilik anlayışlarına. Bu belediye yönetimi  Giresun’a yakışmıyor. En temel insani belediyecilik hizmetlerinden mahrum kaldık. Buna itiraz ediyoruz.

Bu 5 yılda halkımız iktidar belediyesi olmanın yetmediğini gördü. Yönetim bilgisi, görgüsü, deneyimi ve sol, sosyal, demokrat, devrimci, halkçı akıla ihtiyaç var. Bizlerin aklına ihtiyaç var. Çözüm bizde…Biz rahmetli Orhan Yılmaz’ların, Mehmet Işıkların,  Fikri Sönmez’lerin, İhsan Alyanak, Doğan Taşdelen ve Murat Karayalçınların, efsane belediye başkanlarımızın geleneğinden geliyoruz. Biz Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş’ın, Tunç Soyer’in, Muhittin Böcek’in ve CHP’li diğer belediye başkanlarımızın yaptıklarını yapmak için Giresun’da önce sizden, sonra da halkımızdan yetki istiyoruz.

 

Bir tarafta AKP’li belediyeler var.

Ama bu tarafta da biz varız. 11’i büyük şehir, 30 kenti, Türkiye nüfusunun neredeyse yarısının yaşadığı kentleri yöneten CHP’li belediyeler var. Bu şehirlerde kanıtladık. Biz belediyeciliği biliyoruz. Giresun Belediyesi’ni geri almakla kalmacağız, aynı zamanda belediyeyle birlikte Giresun’u şaha kaldıracağız. Çünkü hizmet anlayışımızın odak noktasına rantı değil, insana hizmeti koyacağız.

130-140 bin nüfuslu Giresun başkanların dudaklarının arasından çıkacak laflarla yönetilmiyor. Bu şehir artık kalıcı, tutarlı, gerçekçi projeleri olan politikalarla yönetilmeli. Buna hazırız. Artık zamanı geldi.

Dersimizi iyi çalıştık. Geçmişten bugüne kadar hatalarımızı gördük, eleştirimizi ve özeleştirimizi yaptık. Dersimizi çalıştık. Yaklaşık 2 yıldan bu yana ben ve bir gurup arkadaşımızla bir atolye kurduk. Şehrin bütün sorunlarını başlıklar haline dönüştürdük.  Şehrimizin ana sorunlarına çözümler ürettik, alternatifler oluşturduk.  Ulaşım, çevre,ekonomi, üretim, tarım-fındık, istihdam, işsizlik, yoksullukla mücadele, kültür-sanat, altyapı-üst yapı ve diğer projelerimiz hazır. Sanayici, esnaf, akademisyen, gazeteci, STK temsilcileri, muhtarlar,basın, partimizin önde gelen isimleriyle, toplumun her kesimiyle ilişki içindeyiz.

Aklı, bilimi, erdemi, liyakatı, şeffaflığı ve sosyal belediyeciliği esas alan,vizyon ve misyon sahibi bir yönetim anlayışını Giresun Belediyesi’nde hakim kılacağız.Yerel yönetim politikalarımızla belediyeyi yönetmeye adayız.
Farkımızı böyle ortaya koyacağız.

Değerli konuklar…

Aday olursam ve seçilirsem buradan kayıtlara geçsin diye  hepinizin huzurunda söz veriyorum: 1- Öncelikle CHP’nin ilkelerine bağlı ve bunlardan asla ödün vermeyen CHP’li bir belediye başkanı olacağım. Bu kimliğimizle şehri adalet ve tarasızlık ilkesiyle yöneteceğiz. Her kese eşit mesafade olacağız.Sizlerin görüşlerine her zaman ihtiyaç duyacağız. Kapısı kapalı bir makamım olmayacak. Makam aracını sadece yaya mesafesinden uzak yerler için kullanacağım. Ben ve arkadaşlarım hep halkımızın içinde halkımızda beraber olacağız.  Herkesin ulaşacağı en kolay şekilde ulaşacağı biri olacağım. Şeffaflık, hesap verilebilirlik temel prensibimiz olacak. Giresun Belediyesi’ni halkımızla ve onların temsilcileriyle birlkte yöneteceğiz. Her ay bir gün belediye meclisi toplantılarını halkın katılacağı alanlarda yapacağız. Halkın istemediği hiçbir şey karar haline gelmeyecek.  Öncelikle halkın güven duyduğu bir belediyeyi daha ilk günlerimizde yaratacağız.

Giresun Belediyesi Halkın belediyesi olacak, belediyeyi halkımızla birlikte yöneteceğiz. Halk belediyeciliği temel ilkemiz olacak.

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer…

Bütün samimiyetimle söylüyorum: Gönlüm sizlerin, partimizin üyelerinin oylarıyla aday olmaktır. Böyle bir uzlaşıyla adaylaşmak benim için ikinci bir onur olacaktır. Genel merkezimizin de çok titizlikle Giresun’a özel bir çalışma yaptığını, bütün seçeneklerle birlikte düşündüğünü, seçimi kazanmamız için aday adaylarını bütün yönleriyle değerlendirdiğini biliyoruz.
Genel başkanımıza ve yönetimine güveniyoruz. Bir kere daha Giresun’dan sesleniyoruz: Önseçim,önseçim, önseçim….

Seçimi mutlaka kazanmak zorundayız ve kazanacağız. Halkımız bizi istiyor. Giresun Belediyesi’ni yeniden geri alacağız. Bir Cumhuriyet şehri olan, Cumhuriyet’i kuranların kenti Giresun’a, Osman Ağa’nın makamına Cumhuriyetin 100. Yılında CHP’li bir belediye başkanı çok yakışacak.

Bunun için elbirliğine, güçbirliğine, ortak akıl birliğine uzlaşıya, kararlılığa birbirimize sarılmaya ihtiyaç var.
Ben değil bir başka arkadaşım da aday olsa kendim adaymışım gibi çalışacağım. Muhteşem, güçlü, halka dokunan bir kampanya yürüterek bize oy vermeyenleri de ikna edeceğiz.

Genel Başkanımızın dediği gibi sizleri kardeşlik hukukuyla selamlıyor,  hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum. Yolumuz açık olsun.

Her şey çok güzel olacak” ifadelerine yer verdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GİRESUN’U ŞAHA KALDIRACAĞIZ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giresun Haberleri Sondakika Giresun Son Dakika Giresun Haberleri Giresun Belediyesi Keşap Belediyesi Aytekin Şenlikoğlu Halil Çetin Duroğlu Belediyesi Giresun Yerel Haber Mehmet Emür Ajans D Giresun Üniversitesi Giresun Bulancak Keşap Piraziz Haberleri Espiye Haberleri Dereli Haberleri Duroğlu Haberleri duvar dekorasyon ürünleri Eynesil Haberleri duvar dekoru Çamoluk Haberleri Giresunspor Giresun Valiliği Giresun Reklam Dereli Belediyesi AK Parti MHP Ertuğrul Gazi Konal Giresun Milletvekili Giresun Haber 28 Girişim gazetesi Mustafa Konar Giresun Sıcak Haber Giresun Mavigöl İYİ Parti CHP Elvan Işık Gezmiş Gelecek Partisi Demokrasi ve Atılım Partisi Deva Zafer Partisi Fındık Fındık Fiyatları Altın Fiyatları Dolar Kaç lira Nazım Elmaz Ali Temür Giresun Haber Haber EğlenceAksiyonMacera HaberleriTrafik kazasıKaza Haberleri