KAŞAP’TA SEÇİM OFİSİ AÇILIŞI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 

Keşap Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi Adayı Mehmet Emür, Keşap ‘ta seçim bürosunun açılışını yaptı.

Emür’ün yoğun bir katılımla gerçekleşen miting gibi açılışı Keşap Belediye binasından başlayarak kalabalıkla birlikte yürüyüş gerçekleştirdi.

Bir Sevdadır Keşap Caddesindeki seçim bürosuna meşaleler ve davul zurna eşliğinde geldi.

Başkan Emür yaptığı konuşmada” Hoş geldiniz şeref verdiniz, ayaklarınıza sağlık. Allah gönlünüzde ne varsa hepinize nasip eylesin. Yunus Emre’nin bir şiiri var; biz gelmedik kavga için bizim için sevgi için, dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldik.

Bizim kimse ile kavgamız yok, bizim tek kavgamız var hizmet kavgası.

Öncelikle belediye meclis üyesi adaylarımız var. Onları sizlere tanıtacağım. Yeniden Refah Partisi Giresun İl Başkanı Eşref Bekdemir, Yeniden Refah Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı Mesut Aydın ve partimizin kadın kolları başkanı, Partimizin yönetim kurulu üyeleri, CHP gönüllüleri, MHP gönüllüleri, ülkücü kardeşlerimiz, Ak Partiden gelen arkadaşlarımız var. Bu hareket Yeniden Keşap ittifakı hareketidir. Tekrar hepiniz hoş geldiniz.

Belediye Meclis üyelesi adaylarımız;

Ahmet Akdeniz, 2. Sıra adayımız Erdal Bayram kardeşimiz, 3. Sıra adayımız Avukat Sertap Bayramoğlu, 4. sıra adayımız Mümin Gür, 5. Sıra adayımız Şenel Aslan, 6. Sıra adayımız Muhammet Bayram, 7. Sıra adayımız Ahmet Tekbaş, 8. Sıra adayımız Nadir Tekin.

Bizim 1 ile 8 arasında hiçbir fark yok. Hepsi birbirinden değerli Şampiyonlar Ligi.

Kontenjan adayımız Songül Gezmiş. İl genel meclis üyesi adayımız ve aynı zamanda Yeniden Refah Partisi ilçe başkanımız Seyfettin Özdemir.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Öncelikle yaptığımız çalışmalarımızdan söz edeceğim. İlin yapamayacağı, büyük illerin ve büyük ilçelerin yapamadığı batı çıkışı köprülü kavşağı yaptık. Doğalgazı Keşap’a getirdik. Son abone sayısı 3100 olduğunu söylediler. Her evde ortalama 3 kişi baz alırsak 12 bin kişi şu anda doğalgazdan yararlanıyor. Bir sonraki dönemde 6 binlerce çıkaracağız. Turizm Fakültesi; yapamaz dediler, getiremez dediler. Bize yapamaz demeyin. Bizim bakarız deme lüksümüz yok. Çünkü biz yaparız. Şu an 1400 öğrencimiz Keşap’ta. Burada da öğrenci kardeşlerimiz bizi yalnız bırakmadı. Dut dibi köprüsü, eski köprüde iki araç yan yana geçemiyordu. Ayrıca 93 metrelikte Karabulduk köprüsü yaptık. Kent meydanı, millet bahçesi ve kent meydan kafe yaptık. Belediye hizmet binamız az kaldı. Spor salonu gençlik merkezini 8 mart’ta dünya kadınlar gününde Resul Dindar konseri ile açılışını yapacağız. Bisiklet ve yürüyüş yol, sahil ışıklandırma, stadın genişletilmesi ve ışıklandırılması, mahalle yollarının yapılması, küptaş ve bir çok işe imza attık.

Mesele nedir diye soruyorlar. Biz batı çıkışı köprülü  kavşağı yaptık mı? Yaptık. Siz 9 bin nüfusu olan bir ilçeyle bunu yaparken 140 bin nüfuslu il yapamaz ise, soru şu Giresun yapabildi mi? Yapamadı. Yani yapamadıklarını yaparsanız olay bu duruma gelir. Biz kent meydanı, millet bahçesi yaptık mı? Yaptık. Giresun belediyesi yapabildi mi? Yapamadı. Biz gençlik merkezi, kapalı spor salonu yaptık mı? Yaptık. Giresun belediyesi yapabildi mi? Bisiklet ve yürüyüş yolunu ilk biz yaptık. Giresun belediyesi bizden gördü yapmaya çalıştı yapabildi mi? Yaptılar ama birşeye benzemedi. Ne yolu olduğu belli değil. Çok detay var ama girmeyeceğim.

Dolasıyla 9 bin nüfus ile yapılanları Giresun Belediyesi yani il yapamayınca rahatsız oldu. Dediler ki arkadaşlar viyadük açılışını yapacağız. Sayın bakan yardımcımız ile de görüştük. Bakanımıza da iletildi. Açtırmadılar, açılışını yaptırmadılar. Rahatsız oldular. Bir şekilde bahane buldular. Bizim burada yükselmemiz, Keşap’ın büyümesi, 9 bin nüfusu olan ilçenin yaptıklarını ilin yapamaması birilerini çok rahatsız etti. Çeşitli oyunlarla iş bu noktaya geldi. Ama Keşap’lı buna 31 Mart’ta bir cevap verecek.

BU DÖNEM MEGA PROJELERİMİZ VAR

Yapacak olduğumuz projelerimiz ise;25 dönümlük dolgu alanımıza

Bir Sevdadır Keşap Peyzaj Ve Rekreasyon Alanı Projemiz de;

1/ Vatandaşlarımız İçin Balık Tutma İskelesi

2/Basketbol Ve Voleybol Sportif Faaliyetleri İçin Oyun Alanları

3/Bisiklet Ve Yürüyüş Yolunun 3 Km Daha Uzatılması

4/Elektrikli Araç Ve Bisiklet Şarj İstasyonu

5/Yöresel Ürünler Ve Hediyelik Eşya Satış Reyonları

6/Engelli Çocuklarımız İçin Oyun Parkı

7/Restoran

8/Karavan Park Yeri Ve Otopark

9/Bayanlar İçin El İşlemesi Ve Halı Dokuma Atölyeleri

10/Balık Tutmak İçin Gerekli Malzemelerin Satış Reyonu olacak.

  1. Mega projemiz devlet hastanesi yapacağız.Altyapısını, projesini hazırladık. 2024 programına sunduk. Takip etmesi bizden. Başkan Emür yaparım derse yapar mı? Yapar. Küçük Sanayi sitesi yapacağız. Alanı belli. İlk önce kooperatifini kuracağız. Sonra da belediye öncülüğünde sanayi Sitesini yapacağız.Alakaş Mahallemizde doğalgazı 2024 programına aldırdık. Muhtemelen yazın seçim sonrası Alakaş Mahallemizde bismillah diyerek doğalgazı da Mahallemizde getireceğiz.

Atatürk bulvarını yıkıp yeniden yapacağız. Kaldırım işgalini durdurup büyük şehirler de ki gibi aynı zamanda ışıklandırılması, otopark yaparak yeniden tüm bulvarı yapacağız.

Yani iki viyadük arasını yenileyeceğiz. Karanlıkbük’te yeni imar yolu açacağız. Tespiti yapıldı. Kamulaştırma çalışmaları bitti. Aynı zamanda Fatih Caddemizde 6bin metre küptaş çalışmaları yaptık. Şimdi ismail Turhan Caddesi, Ortaokul Mahallemiz ve diğer mahallelerimizi de yapacağız.

Biz biliyoruz birinci biziz, ikinci kim olacak biz onu merak ediyoruz.

BİZİ KEŞAP HALKI GETİRDİ KEŞAP HALKINDAB BAŞKASI GÖTÜREMEZ

Giresun’dan bir şekilde oyuna geldik. Gelişmeleri de biliyorsunuz. Çalışan başkanı, ilerisi açık diye bir şekilde engellediler. Ama bir şeyi unuttular. Beni Keşap halkı getirdi. Götürecekse de Keşap halkı götürecektir. Başkası götüremez. Allah’ın izniyle, önce Allah sonra Keşap halkı. Bir de bizim adımız duyulduğunda beri birilerinin kimyası bozuldu. Korkunun ecele faydası yok. Sonuç kader gerçekleşecek. Siz ne derseniz deyin! Aday kardeşlerimiz ile işimiz yok. Allah için gezilerde, cenazelerde, düğünlerde birbirimizi görüyoruz. Sarılıyor, kucaklaşıyoruz. Biliyoruz ki tecrübeli olan arkadaşlarımız da var içinde tecrübesiz olanlar da var. Bu süreç geçici 31 Mart’ta herkes yoluna devam edecek. Önemli olan birbirini kırmadan sürdürmek.ekip arkadaşlarımız ile karar aldık. Keşap küçük yer herkes bir biri ile hısım akraba. Bize kim derse desin. Biz işimize, yaptıklarımıza ve yapacaklaklarımıza bakacağız. Dedikodulara söylemlere bakmayacağız.

KÜÇÜK BAŞKAN ABİNİ ARKADAN HANÇERLEMEKTİR VEFASIZLIK

Ama birisi bize yazılı bir laf atarsa bununda cevabını vereceğiz dedik. Burada küçük başkan var. Ona sesleniyorum. Eline birşey tutuşturmuşlar. Üç dönem belediye başkanlığı yaptı, özel idare genel sekreterliği yapmış, Bulancak Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış. Vefasızlık yaptı. Falan filan. Ben 25 yıllık siyaset ve mühendislik hayatımda bunları yapmadım. Gurur duyuyorum. Seni oradan gönderen abilerin bundan rahatsız olduğu için zaten bunlar yapıldı. Bir de aday gönderdiler. Birşey soruyorsun Giresun’a sorayım diyor. Herşeyi Giresun’a sorayım diyor. Sen bu ilçeyi nasıl yöneteceksin? Yani arkadaşlar yeri geldi biz genel müdüre kafa tasladık. Genel müdür dedi ki mümkün değil 20 bin nüfusun altına  doğalgaz olmaz. Yapamayız, götüremeyiz. Genel müdürlüğü 16 kere gittim. En son dedim ki genel müdüre 9 bin kişiyi alt geçide yığarım. Bu ilçeden geçmeden doğalgazı geçirmem. Dedi ki başkan bak, polis jandarma ile adamı alırım. Dedim ki polis jandarma ile adam alırsın. Ama Keşap’lıyı alamazsın. Arkadaş vefasızlıktan bahsediyor. Ben sana vefasızlığı anlatayım. Bak küçük başkan dinle. Vefasızlık seni bakkal dükkanından alıp büyük inşaatlar yapmayı öğreten, sonrada ilçe başkanı yapan abini arkadan hançerlemektir vefasızlık. Bana vefadan bahsetme. Fakat Keşap küçük küçücük. Yine de sana saygım sevgim var. Yine de kardeşimsin. 3 nisan sabahına hayırlı olsuna yanıma geleceksin. Ben onu düşünüyorum. Kahven hazır.

MEVZU YENİ BAŞLIYOR

Hepiniz geldiniz şeref verdiniz. Seçim büromuzun açılışını zaten herşeyi anlatıyor. Burada ki kalabalık. Burada tanımadığınız, yeni. İnsanlarda olabilir. Size şunu söylemek istiyorum. Sandık açılınca yüzlerce gizli oy var. Bunu da sandık açılınca anlayacaksınız. Biz sahaya yeni indik. Hadi bakalım. Mevzu yeni başlıyor”dedi.

Seçim bürosunun açılışına Yeniden Refah Partisi yöneticileri, belediye ve il genel meclisi adayları, muhtarlar,  ilçedeki STK temsilcileri ve vatandaşlar katılarak coşku içinde açılış gerçekleştirildi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KAŞAP’TA SEÇİM OFİSİ AÇILIŞI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giresun Haberleri Sondakika Giresun Son Dakika Giresun Haberleri Giresun Belediyesi Keşap Belediyesi Aytekin Şenlikoğlu Halil Çetin Duroğlu Belediyesi Giresun Yerel Haber Mehmet Emür Ajans D Giresun Üniversitesi Giresun Bulancak Keşap Piraziz Haberleri Espiye Haberleri Dereli Haberleri Duroğlu Haberleri duvar dekorasyon ürünleri Eynesil Haberleri duvar dekoru Çamoluk Haberleri Giresunspor Giresun Valiliği Giresun Reklam Dereli Belediyesi AK Parti MHP Ertuğrul Gazi Konal Giresun Milletvekili Giresun Haber 28 Girişim gazetesi Mustafa Konar Giresun Sıcak Haber Giresun Mavigöl İYİ Parti CHP Elvan Işık Gezmiş Gelecek Partisi Demokrasi ve Atılım Partisi Deva Zafer Partisi Fındık Fındık Fiyatları Altın Fiyatları Dolar Kaç lira Nazım Elmaz Ali Temür Giresun Haber Haber EğlenceAksiyonMacera HaberleriTrafik kazasıKaza Haberleri