Yalçın MEŞE
Reklam Alanı

BAŞKAN, LÜTFEN..!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün 5 Kasım 2023 Pazar…

Dün Fenerbahçe yenildi. Hak etti. Yine de çocukluğumdan bugüne Fener yenilince uyku geç gelir. Gelmedi.  Gece 03.30’a kadar ajansları takip ettim. Bay Kemal’in gidişini görünce üstüme vazife olmayan bir rahatlama geldi, rem uykusuna geçiş yaptım. Saat 8.00’de gözüm açıldı. 9’da evden çıktım. ‘Pazar pidesi yaptıralım mı yaptıryalım mı?’yoklaması lehime sonuçlanınca pazar temizliği sürgünlerinden kurtulmak için iş icad ettim. Artık hiç bir pazar eskisi gibi değil. Kıymanın kilosu kaç lira?

 

Aksu’nun yolunu tuttum. Eğitim Araştırma Hastanesi’nin acil sapağanın oradaki futbol sahasında kalabalığı görünce durdum.

Kardeşim de oradaymış. Biraz zaman geçirmek istedim. Yanlış biliyorsam düzeltin, bu alan Özel  İdareye ait bir alandı. Yaklaşık 1 yıl önce metruk halde olduğu için haber yapmam istenmişti. Muhtar telefona bakmayınca öylece kalmıştı. Üstelik beni arayan kendisi iken…

Sonra Giresunspor’a tahsis edilmiş. Giresunspor’un umudu, geleceğimiz, çocuklarımız antrenman yapıyor.

Birkaç video aldım, çocuklarla sohbet ettim. Gaye ve ortam mükemmel. Yalnız çevre düzenlemesi berbat. Her yer moloz ve çöplerle dolu. Bina kullanılmıyor. Kilitli. Aileler ayakta bekliyor ya da uygun bir yere çöküyor, 1-2 saat. Hatta vatandaşın biri kamp sandalyesi getirmiş oturmak için.

 

Antrenman bitti. Bugün tanıştığım arkadaşımla sohbet ederek yürümeye başladık. ‘Fenerbahçe formasıyla gelme antrenmana’ dedim. ‘Niye sende Fenerbahçeliyim dedin az önce’ dedi. ‘Olmaz sen Giresunsporlu olmalısın, Giresunlusun dedim’ Söz aldım. Ağaç yaşken eğilir, sevdayı empoze etmek lazım.

Elimi omuzuna attım yürürken. Haliyle terliydi. ‘Üzerini değiştirmeyecek misin?’ diye sordum. Yok dedi, soyunup giyinmek için yer yok. Ee Koskoca bina niye var? Anahtar kimde? Niye hizmet vermiyor?

Beslenme programı önermiş hocası, sıska olma demiş, öyle diyor. Ya zatürre olursa! Üzüldüm.

 

Üzerime vazife! Giresun gerçekten sahipsiz…

 

Aidat alınıyor. Sanırım 300 futbol öğrencisi var. Alınsın, alınmalı. Ama ya hizmet?

 

Çocukları sırtta terli dışarı gönderme Başkan. Hocam sen de bu konuya bir el at.

 

Ben futboldan anlamam, anlasam Fenerli olmazdım. Gider Giresunspor’un şu anki yönetiminde görev almış olurdum.

Ama sevdadan anlarım.

Giresun’a, sırtı terli çocuğun derdini dert edecek kadar sevdalıyım. Gerisi üstadların işi, futbolu onlar konuşsunlar.

Bu arada gece beni güzel bir uyku bekliyor! Kızımın takımı galip geldi, Tebrikler Giresunspor!

BAŞKAN, LÜTFEN..!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giresun Haberleri Sondakika Giresun Son Dakika Giresun Haberleri Giresun Belediyesi Keşap Belediyesi Aytekin Şenlikoğlu Halil Çetin Duroğlu Belediyesi Giresun Yerel Haber Mehmet Emür Ajans D Giresun Üniversitesi Giresun Bulancak Keşap Piraziz Haberleri Espiye Haberleri Dereli Haberleri Duroğlu Haberleri duvar dekorasyon ürünleri Eynesil Haberleri duvar dekoru Çamoluk Haberleri Giresunspor Giresun Valiliği Giresun Reklam Dereli Belediyesi AK Parti MHP Ertuğrul Gazi Konal Giresun Milletvekili Giresun Haber 28 Girişim gazetesi Mustafa Konar Giresun Sıcak Haber Giresun Mavigöl İYİ Parti CHP Elvan Işık Gezmiş Gelecek Partisi Demokrasi ve Atılım Partisi Deva Zafer Partisi Fındık Fındık Fiyatları Altın Fiyatları Dolar Kaç lira Nazım Elmaz Ali Temür Giresun Haber Haber EğlenceAksiyonMacera HaberleriTrafik kazasıKaza Haberleri